hava Parçalı Bulutlu
DOLAR 18,6443 % % 0.02
EURO 19,4227 % % -0.04
GRAM ALTIN 1.051,84 % % 0,00
ÇEYREK A. 1.719,75 % % 0,00
BITCOIN 315.002 % -0.159
SON DAKİKA

Google News

2023 Stratejik Plan Toplantısı Yapıldı

Son Güncelleme :

13 Ocak 2017 - 10:12

2023 Stratejik Plan Toplantısı Yapıldı

Geçmişten bu yana önemini hiçbir zaman yitirmeyen, Selçukluya başkentlik, Osmanlıya eyalet merkezliği yapmış olan ve Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Sivas’ımızda büyük projelere imza atmak ve yeni stratejiler geliştirmek amacıyla, Valiliğimiz öncülüğünde düzenlenen 2023 Stratejik Plan Toplantısı Vali Dr. Hasan Canpolat Salonu’nda yapıldı.

Toplantıda stratejik planla ilgili hazırlanan çalışmalar katılımcılarla paylaşıldı.

Vali Davut Gül, yaptığı değerlendirmede; şehrin geleceğine yön vermek için hazırlanacak projelerle ilgili durum değerlendirilmesi yapılması gerektiğini söyledi.

Cumhuriyetin 100. yılında ilimize 100 büyük proje kazandırmak istediklerini ve buna yönelik özel sektör ve yerel yönetimler tarafından hazırlanacak projelerin kamuoyuna tanıtılması gerektiğini vurgulayan Gül, şehrin gelişmesine katkı sunmak için azim ve gayretle çalışacaklarını söyledi.

Diğer yandan 2023 vizyonu kapsamında ulusal projelerin şehrimize kazandırılması gerektiğinin altını çizen Gül, “Durum tespiti yaparken yapacağımız en önemli işlerin başında ayağımızın yere sağlam basmasıdır. Yapacağımız analiz çerçevesinde; güçlü ve zayıf yönleri belirlemek, bir taraftan da fırsatın ve tehdidin ne olduğunu görmemiz gerekiyor. Bunun için bir yol haritası belirleyerek çalışmalara başlayacağız. Projelerimiz bittiğinde kamuoyunda vatandaşlarımızın güzel bir çalışma yapılmış demesi herkesi mutlu edecektir. Bu kapsamda stratejik plandan ziyade durum analizi yaparak projeleri şehrimize kazandıracağız.” dedi.

Belediye Başkanı Sami Aydın ise, Sivas’a kazandırılacak projelerin orta ve uzun vadede belirlenmesi gerektiğini söyledi. Şehri bir adım ileri taşımak için herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini kaydeden Aydın, stratejik planın Sivas için önemli katkıları olacağını dile getirdi.

Toplantının sonunda Vali Gül, 2023 stratejik planla ilgili katılımcıların fikir ve önerilerini dinledi.

Öte yandan “Sivas Kongresinin 100. Yılında 100 Proje” adlı fikir çalışmasına da meslek odaları,  sivil toplum kuruluşları, basın-yayın kuruluşları ve diğer kuruluşlar da 20 Ocak 2017 tarihine kadar yazılı olarak Sivas Valiliği İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğü’ne projelerini verebilecekler.

Toplantıya Vali Yardımcıları Mehmet Nebi Kaya, Zihni Yıldızhan ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri de katıldı.

SİVAS VALİLİĞİ HABERLERİ

Büyük Sivas Haber
YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol