Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

2021 yılı fuarları için Şehircilik Bakanlığımızdan yer tahsisini bekliyoruz

2021 yılı fuarları için Şehircilik Bakanlığımızdan yer tahsisini bekliyoruz
19 Ekim 2020 - 21:38

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, yılın son koordinasyon kurulu toplantısında yapılacak fuar alanı ile ilgi bilgiler vererek, “Yeni fuar alanında Sivas´ın tanıtımı için 2021 yılında fuarlar yapmak için oda adına yapacağımız alanı Şehircilik Bakanlığımızdan yer tahsisini bekliyoruz” dedi.

2021 yılı fuarları için Şehircilik Bakanlığımızdan yer tahsisini bekliyoruz

Vali Salih Ayhan başkanlığında İl Genel Meclisi Toplantı salonunda gerçekleştirilen il koordinasyon kurulu toplantısına Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken de katıldı.

Oda çalışmaları ve koordinasyon gereken konular hakkında bilgi veren Başkan Eken, şehirde yürütülen çalışmalardan ötürü tüm kurumlara teşekkür etti.

Sivas´ta 2020 Eylül ayında ihracatta Yüzde 41´lik artış yaşandığını ifade eden Başkan Eken, “Sivas´ta ihracatta geçen yıl Eylül ayı ile bu yıl Eylül ayı verilerine göre yüzde 41 artış yaşandı.

Geçen sene 6 milyon civarında olan ihracatımız bu yıl Eylül ayında 10 milyon dolar civarına çıktı. OSB´de Vali Salih Ayhan başkanlığınızda yürüttüğümüz yönetim kurulunda tahsis ettiğimiz arsaların, yeni yapılan fabrikaların istihdamın artması ile ihracatın artması büyük göstergedir.

Birinci organize sanayimizde yerimiz kalmadı. Demirağ Organize Sanayi Bölgesinde 2´nci yer tahsisi yaptık, 3´üncü ve 4´üncü firma ile de görüşüyoruz. İkinci, üçüncü fabrika derken yeni yatırımlar geliyor.

Allah birliğimizi beraberliğimizi daim etsin, hep birlikte Sivas´ı hak ettiği yere taşıyacağız” dedi.

ESNAFIMIZIN YANINDA OLMALILAR

Başkan Eken, esnafların zor bir süreçten geçtiğine vurgu yaparak, “Esnafımız, tüccarımız zor bir dönemden geçti. Ama yavaş yavaş azalıyor. Allah devletimizden razı olsun. Ben Cumhuriyet Üniversitemize teşekkür etmek istiyorum.

Üniversitede bulunan esnafların, kapalı olandan kira almayıp, açık olanlarından ise yüzde 50 kira talebi vardı. Rektörümüze söyledik vakıf kiracılarına da bunun uygulanmasını talep ettik.

Sağ olsun bütün vakıf kiracıları da kapalı olanlardan kira almıyorlar ve diğerlerinden Yüzde 50 alıyorlarmış.

Teşekkür ediyorum kendilerine. Diğer kamu kurumlarımızın da özellikle Vakıflar Bölge Müdürümüzde burada diğer yerlerinde aynı hassasiyeti göstermesini, genel brüt bazında esnafımızın tüccarımızın en zor geçtiği dönemde yanlarında olmalarını tekrar rica ediyoruz.” diye konuştu.

TSO tarafından yapılması planlanan Fuar Alanı hakkında yer tahsisini beklediklerini dile getiren Başkan Eken, “Fuar alanı sözü verdik, fuar alanı yapacağız.

Mevcut yeri üniversitemize verdik inşallah güzel bir üniversitemiz olacak. Bu yeni fuar alanında Sivas´ın tanıtımı için,2021 yılında fuarlar yapmak için oda adına yapacağımız alanı Şehircilik Bakanlığımızdan yer tahsisini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Eken, Yüksek Hızlı Tren Çalıştayının, Aralık ayında gerçekleştirileceğini belirterek, tüm paydaşların yer alacağı geniş katılımlı bir çalıştay olacağını ve ilgili kurumların Yüksek Hızlı Tren konusunda eksiklerinin giderilmesinin planlandığını söyledi.

Büyük Sivas Haber

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]