DOLAR 33,0705 % 0.11
EURO 36,2445 % 0.46
STERLIN 43,1233 % 0.41
FRANG 37,4290 % 1.26
ALTIN 2.614,36 % -0,28
BITCOIN 64.554,86 -0.343

19 Eylül Gaziler Günü

Yayınlanma Tarihi : Google News
19 Eylül Gaziler Günü

Sivas’ın Şarkışla, Ulaş, Gürün ve Hafik ilçelerinde 19 Eylül Gaziler Günü törenlerle kutlandı.

19 Eylül Gaziler Günü

Şarkışla Şehitler Meydanı’ndaki törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Askerlik Şubesi Başkanı Personel Yüzbaşı Çağlayan Öztürk yaptı.

Öztürk, “Bugün Türkiye’nin yanı sıra Kore ile Kuzey Kıbrıs Türk cumhuriyetinin var oluş mücadelesinde iç güvenlik harekatı sonucunda ve 15 Temmuz gecesi vatanı için gözlerini kırpmadan, canlarını hiçe sayan gazilerimizi onurlandırdığımız gündür.” diye konuştu.

Aşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezi’nde gaziler ve aileleriyle bir araya gelen Şarkışla Kaymakamı Akif Pektaş, Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, Emniyet Müdürü Mustafa Mithat Tolunay, Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Yusuf Özcan, Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Ergen ve daire amirleri bir süre sohbet etti.

– Ulaş

Ulaş Hükümet Konağı önünde düzenlenen törende, Kaymakam Mahmut Sami Yılmaz ve Belediye Başkanı İsrafil Göçgün, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Astsubay Üstçavuş Ferhat Akçay, “Kore ve Kıbrıs’ta şahikalar yaratanlar, Bosna’da ve halen bölücü eşkıyaya karşı ülke sınırlarında bekçilik yapan isimlerini atalarından alan korku bilmez Mehmetçiklerle komutanları, şehitlerin can yoldaşı, Türklüğün simgesi muharip gaziler, sizler Türk ulusunun ta kendisisiniz.” dedi.

Öğrencilerin şiir okuduğu törenin ardından Kaymakam Yılmaz gazileri makamında kabul etti.

Yılmaz buradaki konuşmasında, “Vatanın bölünmez bütünlüğü için büyük fedakarlıklar sergilediniz. Büyük devlet olma yolunda ülkeler arası harekatlara katıldınız. Türk halkı sizlere minnettardır, sizlere sonsuz şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Törene İlçe Jandarma Komutan Vekili Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Fatih Demirbaş, İlçe Emniyet Amir Vekili Abdulkadir Akkaya, gaziler, kurum amirleri ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

– Gürün

Gürün ilçesinde Şehitler Anıtı önünde gerçekleştirilen törende günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yapan Asef Çoban Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Osman Yükselce, gazilerin ve şehitlerin hakkının ödemekle bitmeyeceğini söyledi.

Buradaki törenin ardından Gürün Kaymakamı Hicabi Aytemür, gazileri makamında ağırlayarak, bir süre sohbet etti. Daha sonra ilçedeki gazi aileleri ziyaret edildi.

Programa Gürün Kaymakam Aytemür, Belediye Başkan Vekili Erdal Doğmuş, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

– Hafik

Hafik Hükümet Konağı önünde düzenlenen törende Hafik Kaymakam Vekili ve Doğanşar Kaymakamı Mustafa Serin ve Belediye Başkanı Mitat İlhan, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Halil Korucu, günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yaptı.

Program sonrasında Kaymakam Serin, Başkan İlhan, Üsteğmen Korucu, Emniyet Amiri Eşref Güldemir, AK Parti Hafik İlçe Başkanı Habip Görler, şehit ve gazi ailelerine ziyaretlerde bulundu.(AA)

İlçe Haberleri için tıklayın.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.