Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

110 Proje Bilim Şenliği’nde Sergilendi

REKLAM ALANI

(750x150px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
110 Proje Bilim Şenliği’nde Sergilendi
245
15 Nisan 2019 - 13:00

Sivas Batı Koleji´nde lise öğrencileri tarafından robotik kodlama ile hazırlanan 110 proje Bilim Şenliği´nde sergilendi. En çok dikkat çeken proje akıllı saksı, akıllı sera ve görme engelliler için yapılan sensörlü kol bandı oldu.

110 Proje Bilim Şenliği’nde Sergilendi

Sivas Batı Koleji´nde Robotik Kodlama Uzmanı Zafer Doğan, 9,10 ve 11. sınıf öğrencilerine yönelik eğitimler verdi. Robotik kodlama eğitim alan öğrenciler, 2 aylık bir çalışma ile fizik, kimya, coğrafya, biyoloji ve edebiyat branşlarında çeşitli projeler üretti.

Kendi kendini sulayabilen akıllı saksı, beyin, akılı sera, çarpmayan araç, deniz suyunun arıtılması gibi bir çok çalışmaya imza atan 200 öğrenci, düzenlenen Bilim Şenliği´nde 110 projeyi görücüye çıkardı.

Okulun çok amaçlı spor salonunda düzenlenen Bilim Şenliği´nde sergilenen projelerde en çok dikkat çeken akıllı saksı, akıllı sera ve görme engelliler için yapılan sensörlü kol bandı oldu.

TOPRAK KURUDUĞUNDA OTOMATİK SULUYOR

Akıllı saksı projesi hakkında bilgi veren öğrenciler Sivas´ın tarım şehri olmasından esinlendiklerini belirterek “Kurduğumuz sistem ile saksı toprağın kuruluğuna göre sulama yapıyor. Akılı serada ise yaptığımız cihaz ile seranın içinin nem oranı, oksijen oranı ölçülüyor. Sistem bu verilere göre devreye giriyor” dedi.

“BİRBİRİNDEN İLGİNÇ ÇALIŞMALAR VAR”

Öğrencilerin hazırladığı çalışmaların tamamen kendi ürünleri olduğuna dikkat çeken Okul Müdürü Turgut Koç, “Öğrencilerimizin neler yapabileceğini aileleri de görmüş oldu. Birbirinden ilginç çalışmalar var. Öğrencilerimiz daha önce hazırladıkları projelerle TÜBİTAK yarışmalarında da ödüller aldı. Akademik başarımıza çağın gereksinimlerinden olan robotik kodlamayı da ekleyerek farkımızı ortaya koymuş olduk” diye konuştu. (İrade)

Büyük Sivas Haber


23 Haziran 2019 Yerel Seçim Anketi – İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı

23 Haziran 2019 Yerel Seçim Anketi - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı

  • Millet İttifakı - Ekrem İmamoğlu --> 339
  • Cumhur İttifakı - Binali Yıldırım --> 252
  • Diğer --> 4
  • Hiçbiri --> 5
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58